icon
Termíny verejných tréningov |
Jeseň 2022 →

Backlog Refinement

Backlog refinement (v minulosti bol používaný pojem backlog grooming) znamená pravidelnú správu požiadaviek, ich priorizáciu a priebežná detailizácia. Táto aktivita je vykonávaná produktovým vlastníkom s tímom produktového vlastníka.

Produktový vlastník počas prípravy produktového backlogu spolupracuje so stakeholdermi, klientmi, zástupcami biznisu a inými produktovými vlastníkmi.

Aktivita prebieha v „paralelnom čase“ popri realizácii aktuálneho sprintu. Produktový vlastník pracuje na príprave nasledujúcich iterácií tak, aby boli dostatočne dobre pripravené pre tím. Požadovaná kvalita prípravy je daná dohodou pripravenosti (Definition of Ready).

Aplikovaním backlog refinementu sa zrýchli samotné plánovanie iterácií a zároveň to pomáha produktovému vlastníkovi s riadením prípadných zmien rozsahu podľa potrieb klientov.

Ceremónie Scrum backlog refinement
Novinky

Naše Agiloviny

Nenechajte si ujsť výber toho najlepšieho z Agile, s čím sa stretli naši mentori. Nielen zo sveta produktov, vývoja, tipov a trikov, ale občas aj humoru. Posielame pravidelne, raz za občas :) #QualityOverQuantity

Posielať na

spracovaním osobných údajov

Ďakujeme